Bediskutuojant su pirmakursiais magistrantais kilo idėja padaryti konkursą. Užduotis yra tokia: reikia parašyti programą, kuri nuskaitytų iš duoto failo duomenis ir pateiktų tą patį, ką pateikia summary.lm. Magistrantai už tai gaus balus į egzaminą, na o visiems kitiems steigiu 100 Lt premiją laimėtojui. Praktinės vertės programa jokios neturės, nes pasaulyje yra pilna programų, kurios skaičiuoja tiesinę regresiją, bet užtat tai yra puiki proga pasitikrinti savo informatikos žinias.

Konkurso taisyklės:

1. Programa turi nuskaityti failą, kuriame yra lentelės tipo duomenys, eilutėse yra stebėjimai, stulpeliuose kintamieji. Pirmas stulpelis yra priklausomas kintamasis, visi kiti stulpeliai yra nepriklausomi kintamieji. Programa turi įvertinti tiesinės regresijos modelį ir išvesti atitinkamus rezultatus. Visą programos funkcionalumą nusako šis R kodas:

dt <- read.csv("data.csv")
colnames(dt)[1] <-"y"
print(summary(lm(y~.,data=dt)))

2. Programa turi būti programa, t.y. pasirinktos OS paleidžiamasis failas.
3. OS gali būti: Windows 7, Mac OS X 10.6, Ubuntu 10.10. Šiose OS bus tikrinama ar programa pasileidžia.
4. Programa gali turėti priklausomybių, t.y. kitų programų, kurių jai reikia sėkmingai veikti. Priklausomybės turi būti nemokamos, t.y. aš nesiruošiu pirkti papildomos programinės įrangos, tam kad galėčiau patikrinti programos veikimą.
5. Programa turės būti pateikta su išeities kodu.

Laimės originaliausia programa. Pirmenybė bus teikiama paprastumui, elgantiškumui ir daugiaplatformiškumui. Testiniai failai su duomenimis bus pateikti ateinančią savaitę. Konkursas baigiasi lapkričio 13 d. 13 val. Siųsti veikiančias programas galima ir anksčiau, kad aš spėčiau pranešti, ar programa veikia teisingai. Neveikiančios programos nebus vertinamos. Dalyvauti gali visi norintys, bet konkursas yra skirtas visų pirma ekonometrijos specialybės studentams, kurių informatikos žinios nėra ypatingai geros 🙂 Visi siunčiantys turės nurodyti savo vardą, pavardę ir ką studijuoja/studijavo. Informatikai tikriausiai bus automatiškai diskvalifikuojami, arba jiems bus atskiras prizas.

Klausti galima komentaruose, programas siųsti pašto adresu, kurį rasite mano oficialiame puslapyje. Konkurso taisyklės dar gali būti tikslinamos, bet apie tai bus pranešta šiame bloge.

Reklama